Breedbros Sita do Kifu (Kief – ang.) starannie zaprojektowane i wykonane. Służą do przesiewania włosków suchych roślin od materiału roślinnego. Ekrany te optymalizują proces wydajności oraz pozwalają zachować najwyższą jakość produktu. Zastosowane sito produkcji japońskiej jest grubsze niż inne tego typu produkty, a rama pokryta jest impregnatem (lakier akrylowy) i wykonana jest z drewna sosnowego, dzięki czemu jest mocniejsza i trwalsza. Rama jest czopowana i ma przekrój 30 x 30mm. W naszych ekranach zastosowany jest klej dwuskładnikowy używany przy sitodruku oraz antypoślizgowe wkładki. Ekrany posiadają magnesy neodymowe, aby ułatwić korzystanie z filtracji wielopoziomowej. Ekran zaprojektowany jest tak, aby nie tracić ziół i pyłku. Na ramie widnieje informacja o wielkości mikronów siatki oraz logo Breedbros.
Duża powierzchnia ekranów pozwala na obróbkę większej ilości materiału w celu stworzenia wyższej jakości gotowego produktu w krótszym czasie. Nasze ekrany mają wymiar 68 x 48 x 3 cm lub 48 x 34 x 3 cm. W zestawie znajduje się 6 ekranów 199 mikronów, 150 mikronów, 114 mikronów, 85 mikronów, 60 mikronów, 24 mikronów. Ostatnia siatka 24 mikrony działa na zasadzie podstawki i tacy.
W wariantach można wybrać pojedyncze ekrany lub zestaw 4 i 6 ekranów w dwóch dostępnych rozmiarach.
- 4 ekrany – 199 um, 150 um, 114 um, 85 um
- 6 ekranów – 199 um, 150 um, 114 um, 85 um, 60 um , 25 um
Siatki charakteryzują się następującymi cechami:
- Najwyższa precyzja tkania siatki, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych japońskich maszyn, co ogranicza do minimum błędy podczas procesu produkcji
- Najwyższej jakości włókno poliestrowe odporne na chemikalia
- Równe napięcie wzdłużne i poprzeczne siatki, jak i do minimum ograniczony spadek napięcia podczas procesu stabilizacji sita,
- Bardzo wysoka stabilność
- Jakość jest kluczowa i dlatego w ekranach stosuje się najwyższej jakości monofilamentową siatkę poliestrową. „Monofilament” jest absolutnie kluczowy dla ultrawysokiej jakości przesiewania na sucho.
- Ekrany te są wykonane przez tkanie pojedynczych włókien poliestru. Zapobiega to przypadkowym zatkaniu siatki przez luźne włókna lub potencjalne „zaplątanie się” główek trychomów, ponieważ każda linia na ekranie to tylko jedna nić.
Wartość obok litery „T”oznacza liczbę włókien na cm, a druga liczba oznacza wielkość oczka w mikronach:
- 199 mikronów / 39T
- 150 mikronów / 43T
- 114 mikronów / 59T
- 85 mikronów / 73T
- 60 mikronów / 100T
- 24 mikronów / 200T
Jak korzystać z ekranu ?
- Ostrożnie rozdrabniamy susz dwoma dłońmi na 199 – mikronowym ekranie, aby żywica spadła na inne ekrany (pamiętaj, aby użyć rękawiczek do ochrony rąk).
- Po chwili zdejmujemy 199 – mikronowy ekran i za pomocą plastikowej karty przepuszczamy nagromadzony pyłek przez 150 – mikronowy ekran.
- Po chwili zobaczymy, że na ekranie zostaje nam reszta materii roślinnej, która przez nią nie przechodzi.
- Powtarzamy proces z pozostałymi ekranami, aż nie przejdzie przez nie więcej materiału.
Dzięki ekranom można szybko i skutecznie wydobyć żywicę z rośliny, używając pierwszego (199 mikronów) i drugiego ekranu (150 mikronów), aby pozbyć się większości materiału roślinnego. Z tych dwóch sit uzyskamy lekko zielony pyłek, które będzie miał średnią jakość. Dzięki pozostałym 2 ekranom (114, 85 mikronów) będziemy mogli maksymalnie poprawić przesiew tak, aby uzyskać żywicę, której kolor będzie złoty. W tym wypadku jakość będzie wysoka. Jeżeli dodatkowo użyjesz jeszcze jednego ekranu (60 mikronów) uzyskasz najwyższą jakość z możliwych, to będzie esencja esencji. Dodatkowe sito (24 mikronów) może ci posłużyć jako podstawka i taca.
Należy pamiętać, że zmniejszając ilośc filtracji zmniejsza się jakość produktu końcowego. Żeby uzyskać Kief esencyjny należy przefiltrować go przez 5 siatek.