Żywność

Wyświetlanie wszystkich wyników: 29

Wyświetlanie wszystkich wyników: 29

Żywność z konopi to tzw. superfoods, czyli ekologiczne, pełnowartościowe produkty, które wzbogacają codzienną dietę o najważniejsze wartościowe składniki. Stosowane przez sportowców, osoby na specjalnej diecie, podczas odchudzania oraz przez wszystkich, którzy chcą jeść świadomie i zdrowo. W czasach, kiedy większość oferowanych artykułów spożywczych jest przetworzona chemicznie i pozbawiona wartości odżywczych, konopie pomagają zwalczać niedobory oraz leczyć choroby z nich wynikające.

Produkty z konopi siewnej są w pełni legalne, pozbawione działania psychoaktywnego, a ich zastosowanie w kuchni było znane od wieków i wykorzystywane również przez naszych przodków, np. do tradycyjnej polskiej potrawy, jaką jest siemieniotka.

Czym ta roślina zasłużyła sobie na czołówkę wśród superfoods? Co czyni ją wyjątkową i pełnowartościową? Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 w proporcji 1:3, czyli idealnie przyswajanej przez ludzi. Jest bardzo bogata w białko, które jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i pracy organizmu. Posiada wszystkie aminokwasy, w tym 10 takich, których nasz organizm nie produkuje sam, a muszą być dostarczone wraz z pożywieniem. Dodatkowo zawiera witaminy A, B1, B2, B3, B6, C, D, E, K2 oraz liczne minerały (m.in. żelazo, fosfor, wapń, potas, magnez).

Dostępne produkty z konopi to nasiona w różnej postaci oraz wytwarzane z nich oleje, mąki oraz białko. Ich szerokie spektrum działania czyni je obowiązkową pozycją w każdej kuchni. Już dziś wprowadź konopie do diety swojej i swojej rodziny, aby nadać waszym posiłkom wszystkich niezbędnych składników. Produkty konopne nadają się zarówno do dań na słodko jak i na słono. Ich wykorzystanie zależy tylko od Twojej diety i wyobraźni, inspiracji i przepisów szukaj na naszej stronie internetowej!